Dizi

Alpaslan Büyük Selçuklu 20. Bölüm Tek Parça 4 Nisan Pazartesi TRT 1 İzle!

Alpaslan Büyük Selçuklu 20. Bölüm Tek Parça 4 Nisan Pazartesi TRT 1 İzle! Trt 1‘in çok izlenen dizisi heyecan dolu yeni bölümüyle her pazartesi akşamı Trt 1 ekranlarında seyircisiyle buluşuyor. Her hafta izleyiciyi ekrana kilitleyen Alpaslan Büyük Selçuklu’da gelecek hafta neler yaşanacağı merakla bekleniyor.

Alpaslan Büyük Selçuklu 19. Bölüm Tek Parça 28 Mart Pazartesi TRT 1 İzle!

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu…

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı hiç ummadığı bir yere götürür. Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın hayatını kurtarır. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Ancak Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında sakladığı sırlardan habersizdir.

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açar. Çocukken gördüğü düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla birlikte Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıktığı kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Alpaslan Büyük Selçuklu 20. Bölüm Tek Parça 4 Nisan Pazartesi TRT 1 İzle!

Bölüm yüklendiğinde link sayfamızda olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔