Gündem

Berat Kandili’nin anlamı ve önemi: Berat Kandili nedir, bu gece ne oldu?

Berat Kandili’nin anlamı ve önemi: Berat Kandili nedir, bu gece ne oldu? Berat Kandili’nin anlamı ve önlemi merakla araştırılıyor. Şaban ayının 15’inci gecesine denk gelen Berat Kandili, Müslümanlar tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti, ibadet ve dualarla bu gece idrak edilecek.

Berat Kandili'nin anlamı ve önemi: Berat Kandili nedir, bu gece ne oldu?

Allâh’ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği Berat Gecesi ne oldu sorusu İslam Alemi tarafından araştırılıyor.  Berat Kandili bu gece idrak edilecek. Kandili ibadetle geçirmek isteyen Müslümanlar “Berat Kandili’nin önemi nedir?” sorusuna cevap aradı. Peki, Berat Kandili önemi nedir, Berat gecesi ne oldu? İşte, tüm merak edilenler…

Berat Kandili’nin anlamı ve önemi

Kandiller ve benzeri geceler; iman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Bu gece münasebetiyle, içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe etmeli, tüm Müslümanlar ve insanlık için Allah’a dua ve niyazda bulunmalıyız. Yüce Allah, bu gecede ilahi rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifâ kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir. Berat kandilinin aydınlattığı manevi ortam, bizlere dengeli bir hayat kurma bilinci sağlamakta, kendimizi gözden geçirme ve yenileme imkanı sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔