Teknoloji

EA Sports, FIFA oyun serisinin yeni ismini açıkladı…

EA Sports, FIFA oyun serisinin yeni ismini açıkladı… Electronic Arts, futbolun arkasındaki organizasyon olan FIFA’nın adını oyunlarında kullanmak için artık yüklü bir para ödemek istemiyor.

EA Sports, FIFA oyun serisinin yeni ismini açıkladı...

FIFA, dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olmasına rağmen, EA bu adı kullanmanın maliyetinin, FIFA’nın istediği 1 milyar dolar seviyesinde olmaması gerektiğine inanıyor.

İşte bu noktada da FIFA futbol oyunu serisinin isminin değişmesi gündeme geliyor. Ve söylentilere göre, FIFA için düşünülen alternatif isim EA Sports FC. VentureBeat tarafından paylaşılan habere göre, yayıncı şirket, bu adı geçen yılın sonlarında ticari marka haline getirdi ve kaynaklar, GamesBeat’e EA Sports FC isminin gerçekten de Electronic Arts’ta kabul gördüğünü söylüyor.

FIFA, Electronic Arts’ın oyununun başarısını görüyor ve bu devasa pastadan daha büyük bir pay almak istiyor. Ancak Electronic Arts da doğal olarak kar marjını daha fazla düşürmek istemiyor.

Bununla birlikte FIFA adının kullanım hakkı, resmi takım markası ya da gerçek oyuncu adlarıyla birlikte gelmiyor. Yayıncı şirket, tüm bunları ayrı olarak ve maliyeti kendisine ait olacak şekilde yönetiyor. Yani FIFA, sadece FIFA adının kullanımı için para istiyor ve Electronic Arts da bu nedenle ortaklıktan kalıcı olarak ayrılmaya hazırlanıyor.

Kısacası EA Sports’un bir sonraki oyunu FIFA 23 olmayabilir. Bunun yerine karşımıza EA Sports FC 23 olarak çıkabilir.

Bu arada geçtiğimiz hafta FIFA, Avrupa’daki ticari markasını güncelledi. Şirket, dosyalamasında özellikle video oyunu ürünlerinden söz ediyor. Yani bu da organizasyonun başka bir yayıncıyla anlaşabileceği ve bu yayıncının “FIFA” adıyla yeni bir futbol oyunu çıkartabileceği anlamına gelmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔