Gündem

Nevruz kutlamaları devam ediyor: İşte kutlama yapılacak bazı yerler

Nevruz kutlamaları devam ediyor: İşte kutlama yapılacak bazı yerler. Nevruz kutlamaları bu yıl 29’u il olmak üzere 75 merkezde gerçekleştiriliyor.

Nevruz kutlamaları devam ediyor: İşte kutlama yapılacak bazı yerler

İşte Nevruz kutlamaları yapılacak bazı yerler

Bugün (20 Mart 2022 Pazar) yapılacak merkezi kutlamaların detayları şöyle:

10:00 – Van 

Yer: Van Kalesi Yanı, Atatürk Park Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Feleknas Uca, Sezai Temelli, Tayip Temel, Mahfuz Güleryüz, Muazzez Orhan, Mehmet Kamaç – Lawje, Ayfer Düzdaş, Koma Pel, Elenoure Fourniau 

13:00 – İzmir 

Yer: Gündoğdu Meydanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Cengiz Çiçek, Saliha Aydeniz, Juliana Gözen, Murat Çepni – Mervan Tan

10:00 – Batman
Yer: Büyük Otogar Yanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Ayşe Acar Başaran, Garo Paylan, Sertaç Bucak – Servet Kocakaya, Zifona, Şilan Dora

10:00 – Antep 
Yer: Eski Tur Otobüs Alanı
Katılımcılar – Sanatçılar: Mahmut Toğrul, Gülcihan Şimşek – Mikail Aslan, Şerzad

10:00 – Urfa 

Yer: Bahçe Mah. Müze Önü Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Meral Danış Beştaş, Nurettin Maçin, Sinan Çiftyürek – Erdoğan Emir, Koma Hevra, Kadir Çat

11:00 – Hakkari

Yer: Şehir Otogarı

Katılımcılar – Sanatçılar: Sait Dede, Gülcihan Kaçmaz – Ruken Yılmaz, Kasım Taşdoğan

12:00 – Adana

Yer: Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosu 

Katılımcılar – Sanatçılar: Tülay Hatimoğulları, Kemal Peköz, Pelin Kahiloğulları, Özge Akman, Sırrı Sakık – Murat Demir, Koma Şitlên Azad, Hediye 

10:00 – Ağrı Doğubeyazıt

Yer: Belediye Arkası Otopark Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Dilan Dirayet Taşdemir – Evin Sindi, Koma Aryen

13:00 – Şırnak Silopi

Yer: Newroz Park

Katılımcılar – Sanatçılar: Hasan Özgüneş, Semire Nergis – Batman Kolektif, Hivron, Cevdet Bağca

11:00 – Bingöl

Yer: Saray Mah. Miting Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Nimetullah Erdoğmuş, Erdal Aydemir – Hivda Göker, Nurcan Değirmenci

 10:00 – Adıyaman

Yer: Mahmut Gürbüz Camii Kavşağı

Katılımcılar – Sanatçılar: Turgut Öker, Hüda Kaya – Azad Bedran, Koma Jinawaz

 12:00 – Diyarbakır Silvan

Yer: Azizoğlu Meydanı

Katılımcılar-Sanatçılar: Remziye Tosun – Baran Çelebi, Reşat

 12:00 – Diyarbakır Çınar

Yer: Çınar HDP İlçe Binası

Katılımcılar – Sanatçılar: İmam Taşçıer, Necla Tamriş – Koma Dengê Amara 

10:00 – Diyarbakır Ergani

Yer: Otogar Yanı

Katılımcılar-Sanatçılar: Dersim Dağ – Nuray Balık

 11:00 – Malatya Yeşilyurt
Yer: Emeksiz Meydanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Mehmet Rüştü Tiryaki, Berivan Sincar – Koma Çiya

 11:00 – Maraş Elbistan

Yer: Cemevi Yanı

Katılımcılar: Zeynel Özen

 10:00 – Mardin Dêrik

Yer: Golden Kır Düğün Salonu Önü

Katılımcılar – Sanatçılar: Pero Dündar, Çağlar Demirel – Umut Botan

 10:00 – Aydın

Yer: Eski Alper Aşevi Önü

Katılımcılar – Sanatçılar: Serpil Kemalbay – Serhat Kural, Veysel Ciwan

 11:00 – Antalya

Yer: Kepez Kent Meydanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Kemal Bülbül, Nur Aytemur – Sarya Müzik Topluluğu

 12:00 – Manisa

Yer: Lale Meydanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Murat Sarısaç, Seval Çadırcı-Serwan 

 12:00 – Denizli Merkezefendi

Yer: Esentepe Pazar Yeri 

Katılımcılar: Sadık Taş

 12:00 – Balıkesir Bandırma

Katılımcılar: Naci Sönmez, Engin Güleser

 12:00 – Balıkesir Ayvalık

Katılımcılar: Sıtkı Güngör 

 13:00 – Bursa

Yer: Arabayatağı Newroz Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Saruhan Oluç, İdil Uğurlu – Diljen Roni, Gölgedekiler

 11:00 – Çanakkale 

Yer: Esenler Mahallesi 

Katılımcılar – Sanatçılar: Musa Piroğlu – Xalide

 12:00 – Tekirdağ Ergene

Yer: Sağlık Mahallesi 

Katılımcılar – Sanatçılar: Züleyha Gülüm – Azad Kara

 11:00 – Hatay Dörtyol

Yer: Ocaklı Mah. Kanalaltı Eski Futbol Sahası

Katılımcılar – Sanatçılar: Fatma Kurtulan – Özlem Bağlayan

 11:00 – Hatay İskenderun

Yer: Newroz Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Rıdvan Turan, Seher Kadiroğlu – Grup Kaldırım

10:00 – Osmaniye

Yer: Yunus Emre Mahallesi

Katılımcılar: Ayşe Sürücü

 11:00 – Bitlis Tatvan

Yer: Tatvan Fuar Alanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Necdet İpekyüz, Celadet Gaydalı, Zekiye İlbasan – Gülay Kara, Dengê Jinên Azad

 13:00 – Muş Bulanık

Yer: Otogar Meydanı

Katılımcılar – Sanatçılar: Şevin Coşkun, Adnan Topçu – Bamerd Jan, Rezan

 13:00 – Ankara 

Yer: Anıtpark 

Katılımcılar – Sanatçılar: Doğan Erbaş, Filiz Kerestecioğlu – Mehmet Atlı

 11:00 – Eskişehir 

Yer: Kütahya Yolu Orman Fidanlığı

Katılımcılar: Oya Ersoy 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔