Magazin

Sinema Dünyasında Büyük Kayıp: Ünlü İsim Hayatını Kaybetti

Türk sinema yazarlarından Murat Özer bir süredir tedavisini gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ünlü yazarın hayatını kaybetmesi Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) tarafından sosyal medya hesapları tarafından duyuruldu.

Oyuncu Feride Çetin’in (41) eşi sinema yazarı Murat Özer’den üzücü haber geldi. Bir süredir tedavi gören Çetin, 56 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), resmi Twitter hesabından duyurdu: SİYAD’ın 1993’teki yeniden kuruluşundaki 1 numaralı üyesi, 2007-2010 dönemi başkanı arkadaşımız Murat Özer’i yitirdik… Acımızı, üzüntümüzü tarife imkan yok. Ailesinin, tüm yakınlarının ve sinema yazarları camiamızın başı sağ olsun.

Sinema Dünyasında Büyük Kayıp: Ünlü İsim Hayatını Kaybetti
Ünlü İsim Murat özer Eşi İle Birlikte

Murat Özer Kimdir?

Sinema Yazarları Derneğine (SİYAD) 1994’te üye olan Özer, başta Radikal Gazetesi olmak üzere kimi yayın organlarında sinema üzerine eleştiri yazıları yazdı, bir dönem DIGITURK’te çalıştı. 2007 yılı itibarıyla Empire Türkiye dergisinin yayın danışmanı olarak görev yapmaktaydı. SİYAD’ın Atilla Dorsay ve Mehmet Açar’ın başkanlığı yürüttüğü üç döneminde de yönetim kurulu üyeliği görevini sürdüren Özer, 2007 yılında derneğin başkanlığına seçildi. Özer, 3 Aralık 2007’de yapılan 8. Dönem Genel Kuruluna katılan 41 SİYAD üyesinden 36’sının oylarını alarak, 3 yıllık bir süre için başkan oldu. 9 Mart 2022 tarihinde hayatını kaybetti.

Diğer Haberler İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔