Gündem
Trend

Son Dakika Esenyurt Tekel Bayi Baskınına İlişkin Yeni Gelişme

Son dakika Esenyurt ilçesinde iki kişinin öldüğü tekel bayisindeki silahlı saldırının şüphelilerinden Murat Özer Esenyurt’ta yakalandı. Polis ekiplerinin diğer şüpheliler A.Ö T.Ö ve S.Ö’yi yakalamak için çalışması sürüyor. Öte yandan korkunç cinayetin nedeni de belli oldu.

Son Dakika Esenyurt Tekel Bayi Baskınına İlişkin Yeni Gelişme
Son Dakika Esenyurt Tekel Bayi Baskınına İlişkin Yeni Gelişme 4

“Saldırı Hakkında”

Saldırı, Esenyurt‘ta Güzelyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde bulunan bir tekel bayisinde meydana geldi. İddiaya göre, Murat Özer ve arkadaşları tekel bayisine geldi. İçeride bulunan Batuhan Bayındır ve Yunus Emre Erzen ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada Murat Özer ve arkadaşları silahlarını çekerek ateş açtı. Saldırıda Batuhan Bayındır ve Yunus Emre Erzen hayatını kaybetti. Yusuf Erzen ise ağır yaralandı.

Son Dakika Esenyurt Tekel Bayi Baskınına İlişkin Yeni Gelişme
Son Dakika Esenyurt Tekel Bayi Baskınına İlişkin Yeni Gelişme 5

“Olaya İlişkin Son Gelişme”

Olayın ardından polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Polis ekipleri, Murat Özer ve arkadaşlarının yakalanması için çalışma başlattı. Çalışmalar sonucunda Murat Özer Esenyurt’ta yakalandı. Diğer şüpheliler A.Ö, T.Ö ve S.Ö’nün yakalanması için çalışmalar sürüyor.

“Saldırının Nedeni”

Cinayetin nedeninin iki aile arasındaki borç kavgası olduğu öğrenildi. İddiaya göre saldırganlar, alacaklı oldukları baba Erzen’den borcun ödenmesini istedi.

Paralarını alamayınca konuyu mahkemeye taşıyan zanlılar, icra takibi başlattı. Bu durum karşısında öfkelenen baba Erzen, Whatsapp’dan küfürlü bir durum paylaştı. 

Baba Erzen’i bulmak için tekel bayiine gelen silahlı saldırganlar, Yusuf Erzen, Yunus Emre Erzen ve Batuhan Bayındır’ı gördü. Erzen kardeşlerden babalarını çağırmalarını isteyen saldırganlar, daha sonra çıkan arbedede ortalığı savaş alanına çevirdi.

Geçen aylarda ise Erzen ailesinin büyük oğlunun saldırganlardan birini silahla yaraladığı ve şu anda cezaevinde olduğu öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize Destek Olmak Ve Daha Fazla Haber İçeriğini Görmek İçin Lütfen Reklam Engelliyiciyi Kapatın 😔