in , ,

Google Bulut Depolamasında Zirveyi Gördü! 

google one
google onegoogle one

Google bulut depolama hizmeti Google One’ın abone sayısı açıklandı. Google One, abone sayısıyla önemli bir rekora imza attı. CEO Sundar Pichai, şirketin yakın zamanda başlattığı AI Premium Planı ile gelecekteki genişlemeyi artırma planlarının altını çiziyor. İşte Google One fiyatları, toplam abone sayısı ve merak edilenler…

Google’ın ücretli bulut depolama hizmeti Google One, abone sayısı ile ciddi bir dönüm noktasına ulaştı. 12 Şubat’ta Google One’ın toplam abone sayısını açıklayan şirket, YouTube Müzik ve YouTube Premium için de rakam bilgisi verdi. Peki One’ın toplam abone sayısı ne kadar oldu?

Google One Kaç Aboneye Ulaştı?

Hemen hemen tüm Android cihazlarda kurulu olarak gelen Google Drive dosyalarınızı herhangi bir diske gerek kalmadan bulutta depolamanıza olanak sağlıyor. Bir süre önce bu alanı 15GB olarak belirleyen Google, daha fazla depolama alanına ihtiyacı olanlar için One hizmetini kullanıma sundu. Tıpkı iCloud gibi ücretli abonelik sistemi ile çalışan One, birçok Android kullanıcısının ilgisini çekti.

Bugün Google One’ın 100 milyon abone sınırını geçtiğini açıklayan Google CEO’su Sundar Pichai, aynı zamanda YouTube Müzik ve YouTube Premium’un da 100 milyon abone sınırını aştığını bildirdi. Şimdi Google’ın yapay zeka uygulaması Gemini ile birlikte de kullanılabilecek olan One, başta da dediğimiz gibi hiçbir özelliği olmayan 15GB’lık versiyonu tüm Google kullanıcılarına sunuyor. 

Google Programlarının Fiyatları ne Kadar?

Google One hizmetini Basic, Premium ve AI Premium olarak üç versiyon ile sunan şirket, Basic sürümü için 100GB depolama alanı vaat ediyor. Bu alanı 5 kişiyle daha paylaşmanıza olanak sunan Google, uzmanlara erişim, Google Fotoğraflar’da diğer düzenleme özellikleri gibi birçok özelliği de Basic abonelerine sunuyor. Premium seçeneği ise 2TB depolama alanı ile birlikte Basic sürümünde bulunan tüm özellikleri beraberinde getiriyor. Ayrıca Google Workspace Premium özellikleri de One’ın Premium sürümünde sunuluyor.

Hizmetin en üst seçeneği ise AI Premium. Google’ın yeni tanıttığı Gemini Advanced ile birlikte çalışan AI Premium yine 2TB depolama alanı sunuyor. Ancak Google’ın gelişmiş yapay zeka desteği ile çalışmasıyla diğer sürümlerden farklılaşıyor.

Güncel fiyatlar

Sunulan hizmetlerinin güncel fiyatı şu şekilde:  

  • Basic / 100GB depolama 2,99 TL / ay
  • Premium / 2TB depolama 49,99 TL / ay
  • AI Premium / 2TB depolama + Gemini Advanced 719,99 TL / ay

Pichai’nin AI Premium planında 2 TB depolama alanı, Gemini Advanced, Gmail ve Docs’da Gemini kullanma imkânı (yakında), ve Premium plandaki diğer tüm avantajlar yer alıyor. Al Premium planı ilk 2 ay için ücretsiz olacak fakat sonrasında ise 719,99 TL fiyatlandırmayla satılacak.

Daha fazla teknoloji/gündem haberi için tıklayın.