in

Türk Vatandaşlığı Satan Belediye Başkan Adayı Hakkında Skandal!

Başkan Adayı Hakkında
Başkan Adayı Hakkında

MİT, Türk vatandaşlığı satan şebekeyi çökertti. Kırıkkale’de AKP’nin Karakeçili Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Hüseyin Özçelik’in dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandığı ortaya çıktı. Özçelik, kendisine yöneltilen suçlamalar hakkında “Siyasetçiyiz, vatandaş yardım istediğinde ilgili kurumları arıyoruz. Bunlar normal şeyler” ifadelerini kullandı.

Kırıkkale’nin Karakeçili Belediye Başkanı adayı AK Partili Hüseyin Özçelik’in, aralarında devlet memurlarının da olduğu suç örgütüne açılan davada yargılandığı ortaya çıktı. MİT’in 2020’de yaptığı tespite göre İstanbul, Ankara, İzmir, Kırşehir ve Kırıkkale Göç İdaresi Müdürlüğü personeli, vatandaşlık işlemlerinde sahtecilik yaptı.

Sözcü‘nün haberine göre; MİT 2020’de İstanbul, Ankara, İzmir, Kırşehir ve Kırıkkale Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin, vatandaşlık işlemlerinde sahtecilik yaptığını tespit etti. Şüpheliler fiziki ve teknik takibe alındı. Ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı uyruklu kişilere Türkiye Cumhuriyeti istisnai vatandaşlık işlemi, oturma ve çalışma izni işlemlerinin usulsüz bir şekilde verildiği, rüşvet ve haksız menfaat sağlandığı açığa çıktı. Hazırlanan iddianamede, grubun liderinin C.A. ve S.T. olduğu açıklandı.

Türk Vatandaşlığı Satan Belediye Başkan Adayı

AK Parti’nin Karakeçili Belediye Başkan adayı Hüseyin Özçelik ve 57 kişi de davanın sanıkları arasında yer aldı. Nüfuz ticareti, suç örgütü kurma, resmi belgede sahtecilik, kamu kurumlarının araç olarak kullanılması yoluyla dolandırıcılık suçlamalarıyla yargılanan Özçelik, 4 gün gözaltında kaldı ardından serbest bırakıldı.

‘’Bunlar Normal Şeyler’’ Diyerek Kendini Savundu

Yargılama sürecinde 25 kişi tutuklanırken Özçelik’in de 4 ayrı suçtan 29 yıla kadar hapsi istendi. Özçelik, 2014’ten 2019’a kadar Karakeçili Belediyesi’ni yönetti. 2019’da da aday olan Özçelik seçimi Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin adayına 19 oy farkla kaybetmişti. Özçelik suçlamalar hakkında “Siyasetçiyiz, vatandaş yardım istediğinde ilgili kurumları arıyoruz. Bunlar normal şeyler” dedi.

 Hüseyin Özçelik Kimdir?

1974 yılında Karakeçili’de doğan Hüseyin Özçelik, ilkokulu Karakeçili’de Ortaokulu Keskin İmam Hatip Lisesi’nin orta bölümünde ve lise öğrenimini Kırıkkale Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılında vatani görevini ise Foça Komando Okulu ve Diyarbakır Özel Hareket Grup Komutanlığında yaptı. 2003-201 1 yılları arasında üç dönem AKP Karakeçili İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde AKP’den Karakeçili Belediye Başkanı seçilen Özçelik, evli ve dört çocuk babasıdır.

Hüseyin Özçelik, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AKP Kırıkkale Karakeçili Belediye Başkan Adayı oldu.

daha fazla gündem haberleri için sitemize göz atabilirsiniz.